W dniach 6-8 marca 2020 r. w połączeniu z meczem barażowym o wejście do II Grupy Światowej Pucharu Davisa Polska – Hongkong odbędzie się już po raz kolejny w Kaliszu, XXXI Konferencja Trenerów Tenisa.

Temat Konferencji:

JAK WYCHOWAĆ KOMPLETNEGO I WSZECHSTRONNEGO ZAWODNIKA

W trakcie konferencji wybitni trenerzy będą mówić się jak w nowoczesny sposób dbać o prawidłowy rozwój tenisistów oraz jak uniknąć największych błędów hamujących ich karierę. Tradycją naszych konferencji jest, że uczymy się od najlepszych. Stąd starannie dobrany skład zaproszonych wykładowców, którzy należą do najlepszych na świecie ekspertów w swoich specjalnościach – trenerami z wielkim doświadczeniem, codziennie pracującymi z zawodnikami. Z tego względu zajęcia będą miały w zdecydowanej większości charakter praktyczny i prezentowane będą na korcie. Jesteśmy przekonani, że każdy trener, czy to pracujący z dziećmi, zawodnikami wyczynowymi czy ambitnymi amatorami znajdzie coś dla siebie.

Podczas Konferencji dowiecie się min jak:

  • Zaplanować idealne ćwiczenia tak, by zawodnik uczył się tego, co mu faktycznie przyda się podczas meczu,
  • Łączyć doskonalenie techniki z treningiem sprawnościowym,
  • Zmienić przeciętny forhend w super broń,
  • Rozwijać umiejętności taktyczne na przestrzeni lat,
  • „Make your opponent miss, let your opponent run, play faster than your oponent” czylli…jak uczyć już od poziomu pomarańczowego, by nasz zawodnik umiał zdobywać przewagę taktyczną nad przeciwnikiem.

Specjalny moduł pt. „Forhend od A do Z” – będzie poświęcony kompleksowemu podejściu do tego uderzenia – „od Analizy i doskonalenia techniki do jak Zdobywać nim jak najwięcej punktów”. Prowadzić go będzie ekspert ITF, jeden z najlepszych specjalistów zajmujących się techniką CYRIL GENEVOIS (Francja). Jest on nie tylko trenerem, ale i doskonałym metodykiem oraz autorem książki wydanej przez ITF “The forehand shot in tennis – Performance factors : functional analysis and practical implications”.

Drugim z gości zagranicznych będzie Bart De Keersmaeker (Belgia) – narodowy trener w jednej z najlepiej pracujących federacji w Europie, trener Fed Cup-a oraz min. Kirsten Flipkens. Jest jednym z najlepszych specjalistów na świecie od treningu taktycznego.

Polską Gwiazdą będzie Tomasz Iwański – jego sylwetki oraz osiągnięć nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak sam mówi jego wystąpienie będzie się składać z dwóch części:
1. „Idea funkcjonowania tzw. Pionu Szkolenia PZT, pod jego przewodnictwem, nieco innym niż do tej pory”
2. „Jak uprościć, a nie komplikować i tak skomplikowany proces konstruowania / rozwijania zawodnika”

Dzięki wsparciu PZT, Babolata oraz władz Kalisza koszty udziału będą symboliczne. Przy zapisach i opłaceniu wpisowego do 20 lutego 2020 przygotowaliśmy specjalne warunki uczestnictwa (cena jest taka sama bez względu na ilość dni) :

– szkoleniowcy posiadający licencję PZT – wpisowe – 200 zł,
– trenerzy pracujący w klubach NUPT – 150 zł (muszą być na oficjalnej liście PZT)
– uczestnicy kursów ATT 2020 – 100 zł
– uczestnicy  kursów Akademii Trenerów Tenisa  2017- 2019 roku – 150 zł,
– pozostali 300 zł,
Zgłoszenia po terminie lub na miejscu 350 zł.

Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Miastem Kalisz, w ramach wpisowego uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatne bilety wstępu na Mecz Pucharu Davisa Polska – Hongkong dla siebie oraz dodatkowo po 2 bilety dla osób towarzyszących (szczególnie miło nam będzie jeśli trenerzy zabiorą swoich zawodników).

Początek konferencji przewidujemy na godzinę 13:00 6 marca – jej program godzinowy będzie dostosowany do spotkania Polska-Hongkong – szczegóły zamieścimy w komunikacie nr 2.

NOCLEGI (każdy rezerwuje i opłaca we własnym zakresie) – na hasło KONFERENCJA otrzymacie zniżkę:

1)   HOTEL EUROPA, Al. Wolności 5, 62-800 Kalisz

2)  HOTEL CALISIA, Nowy Świat 1-3, 62-800 Kalisz.

3)  HOTEL LAZUR, ul. Kaliska 42, 63-460 Nowe Skalmierzyce (oddalony od miejsca konferencji ok. 5 km)

4)  Dom Pielgrzyma im. Świętego Józefa Pl. Św. Józefa 7,  62-800 Kalisz

5) Magic Garden Hostel Jagodowa 16, 62-800 Kalisz ceny około 45-60 zł

6) Hotel Malibu Poznańska 14a 62-811 Kościelna Wieś

7) Hotel Seven ul. Częstochowska 77 62-800 Kalisz

8) Hotel ET ul. Tuwima 6 62-800 Kalisz

9) Hotel Komoda ul. Niecała 6a 62-800 Kalisz

Serdecznie zachęcamy do udziału!

 
Bezpośredni link do zapisów: