W związku z sytuacją w kraju rozpoczynamy we współpracy oraz pod egidą PZT specjalną serię kursów na wszystkie stopnie szkoleniowe. Macie pewnie nieco więcej czasu, wiec wykorzystajmy go z pożytkiem i zainwestujmy w przyszłość. Ze względów bezpieczeństwa pierwsza część każdego z kursów będzie „zdalna” z zastosowaniem e-learningu. Jako, że pracujemy nad jego wprowadzeniem już od dawna, to jesteśmy już przygotowani, nawet na 2-3 miesiące pracy.

Programy kursów przekonstruowano (zgodnie z zaleceniami ITF)  tak, że każdy z modułów (tematycznych np. technika tenisa) będzie składał się z dwóch części:

1) zdalnej, e-learningowej

2) praktycznej, na korcie.

Najpierw, więc nieco popracujecie sami, w domu (ale pod opieką wykładowców), a jak już się spotkamy to teorię łatwo przełożymy na praktykę i dominować będą zajęcia na korcie.

Dla kogo jest adresowane są poszczególne kursy:

 • Dla nieposiadających uprawnień – kurs instruktora (nauczanie początkowe)
 • Dla posiadających uprawnienia instruktora – kurs Trenera Nauczania Początkowego
 • Dla posiadających stopień trenera II klasy lub TSP – kurs Trenera Szkolenia Wyczynowego
 • Dla posiadających stopień trenera I klasy lub TSW lub trenera i wybitne, wieloletnie osiągnięcia, kurs Trenera Szkolenia Wysokiego Wyczynu (Coach) w nomenklaturze ITF nazywany High Performance

Technicznie będzie to wyglądać tak, że, po ostatecznym potwierdzeniu udziału oraz wpłacie symbolicznego wpisowego:

 1. Każdy ze słuchaczy dostanie indywidualne konto w systemie e-learningowym, gdzie będą udostępnianie kolejne lekcje zorganizowane w moduły. Każda lekcja będzie zakończona krótkim testem sprawdzającym zaznajomienie się z materiałem. Np. dla kursu trenerskiego pierwsza część kursu on-line będzie się składała z następujących modułów
  1. Wstęp do metodyki treningu
  2. Strategia i taktyka
  3. Biomechanika, technika, praca nóg, analiza i doskonalenie techniki
 2. Dostaniecie dostęp do ITF Academy, czyli I -coacha- warty 120 $, normalnie zarezerwowany dla absolwentów kursów. To największe kompendium wiedzy trenerskiej „recenzowanej”, czyli nie ma przypadkowych materiałów jak to się zdarza na YouTubie
 3. Dostaniecie też dostęp do drop boxa – (biblioteki) wirtualnego dysku, na którym jest mnóstwo dodatkowych materiałów szkoleniowych

Materiały zawarte na tych dwóch platformach pomogą zarówno w codziennej pracy jaki i wypełnieniu projektów na zaliczenie przygotowanych we współpracy z ekspertami ITF.

Po zaliczeniu części teoretycznej modułu zaprosimy Was na zajęcia praktyczne w formie warsztatowej,  gdzie zdobyta wiedza będzie wykorzystywana praktycznie.  Warsztaty odbędą się w kilku terminach oraz dogodnych lokalizacjach w różnych miejscach w Polsce, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. W ten sposób „zbierając” /zaliczając kolejne moduły (e-learning + praktyka) będziecie mogli ukończyć całość danego kursu.  Każdy będzie wiec mógł uczyć się w dowolnym czasie, byle zdążył do rozpoczęcia zajęć praktycznych. Co kilka dni będziecie dostawać coś nowego. Na początek prześlemy pierwszy materiał omawiający w skrócie na czym polega nowoczesny trening (na razie tylko do przeczytania), w tym zwłaszcza staramy się wyjaśniać koncepcję podejścia zintegrowanego. Taka forma pracy skróci dochodzenie do wiedzy, obniży koszty uczestnictwa (podróże, hotele), zmniejszy ilość zajęć teoretycznych i sprawi, że szybciej go skończymy. Mając na uwadze obecną sytuację finansową wielu trenerów chcemy sprawić, by koszty zdobywania wiedzy były przystępne, stąd znacznie obniżyliśmy koszty czesnego. 

Cena kursów (po rabacie):

 • instruktorskiego 2050 zł (105 godzin pracy),
 • trenerskiego (TSP) 4000 zł (150 godzin pracy),
 • trenera szkolenia wyczynowego (TSW) 2700 zł (80 godzin pracy),
 • trenera High Performance 6000 -7000 zł (250 godzin pracy z udziałem najwybitniejszych wykładowców z zagranicy -ostateczna cena zależna od ilości uczestników.

Oczywiście można będzie płacić w ratach, wystawiamy faktury itp.

Dla zagwarantowania miejsca i rozpoczęcia pracy zdalnej, poprosimy jedynie o zgłoszenie się poprzez formularz na stronie akademiatt.pl oraz opłacenie wpisowego w wysokości  500 zł. O wpłacanie kolejnych rat czesnego będziemy prosić sukcesywnie przed kolejnymi zjazdami praktycznymi.

Kursy będą miały akredytację PZT, a nasze stopnie trenerskie i cały system posiadają tzw. Recognition ITF, są rozpoznawalne na całym świecie, a na certyfikatach będzie nie tylko podpis prezesa PZT, ale także logo ITF.

Zapisów prosimy dokonywać poprzez formularz znajdujący się na stronie www.akademiatt.pl

Numer konta ATT: 09 1030 0019 0109 8503 0006 8496

W dalszej kolejności uruchomimy kursy przygotowania sprawnościowego oraz „Psychologia w tenisie”.