Od grudnia 2023 roku ATT organizuje trzy rodzaje kursów trenerskich:

Trener Szkolenia Podstawowego

Trener Szkolenia Wyczynowego

Coach – High Performance

 

ATT – kursy trenerskie

PZT – kursy trenerskie

Są tam zasady dopuszczenia (kursy prowadzi ATT, ale kwalifikuje PZT), m.in. oprócz punktów i odpowiedniego wieku trzeba posiadać aktualną licencję niższego szczebla.

Instruktor tenisa posiadający licencję może uczestniczyć w kursie na stopień Trenera Szkolenia Podstawowego

– Trener Szkolenia Podstawowego może uczestniczyć w kursie na stopień Trenera Szkolenia Wyczynowego

– Trener Szkolenia Wyczynowego może uczestniczyć w kursie na stopień Trenera Coach’a, czyli High Performance

Dzięki tzw. recognition ITF Kursy oraz stopnie mają charakter międzynarodowy, a certyfikaty (z logo ITF oraz PZT) są uznawane na całym świecie.

Niedawno zmieniły się przepisy PZT o dopuszczeniu do kursów trenerskich i obowiązuje system punktowy. Punkty jest dość łatwo uzyskać (patrz strona https://trenerzy.pzt.pl/1_296/kursy-trenerskie.aspx) i jeśli ich komuś brakuje, to przede wszystkim powinien zapisać się na najbliższą konferencję, której tematyka pokrywa się z tematyką kursów i jest ich cennym uzupełnieniem. Podobnie jeśli ktoś nie ma aktualnej licencji, to uczestnictwo np. w konferencjach ją przedłuża.

Do kursu na stopień Coacha – High Performance PZT dopuszcza na podstawie dotychczasowych osiągnięć.

Zgłoszenia obowiązkowo przez PZT:

https://trenerzy.pzt.pl/14/Course.aspx  (chyba, że ktoś zapisał się już wcześniej).

Aby zostać przyjętym na Kurs trzeba również zapisać się przez ATT (uzyskujesz dostęp do platformy e-learningowej).

https://akademiatt.com.pl/nasze-kursy/

oraz wysłać mail potwierdzający do naszego biura biuro@akademiatt.pl, aby zostać wpisanym na listę kursu otrzymać i dostęp do e-learningu.

Każdy Kurs jest tak skonstruowany aby było „konkretnie”, ale też tak, by każdy mógł dać radę czasowo. Dlatego też część teorii będzie on-line oraz poprzez e-learning. Natomiast zajęcia praktyczne będą realizowane modułami w kilku terminach do wyboru). Aby z powodzeniem ukończyć Kurs trzeba zaliczyć wszystkie moduły. Planujemy Kursy w Warszawie, Poznaniu oraz w Bytomiu pod warunkiem zebrania 16 kandydatów w każdej lokalizacji. Jeśli tak się stanie, to każdy moduł będzie realizowany kilka razy. Kurs High Performance może odbywać się w różnych miejscach, m.in. podczas imprez PZT takich jak obozy czy Mistrzostwa Polski.

Ważne

1. Koniecznie należy posiadać aktualną licencję PZT oraz zapisać się na kurs poprzez PZT.

2. Po wpłaceniu wpisowego w wysokości 1200 zł dajemy dostęp do naszej platformy e-learningowej, na której znajdują się prezentacje z różnych tematów. Czytasz, a w wolnym czasie odpowiadasz na pytania (w każdej chwili można do mnie napisać i się skonsultować). To ułatwi przygotowanie się do zajęć praktycznych.

3. PZT (trenerzy@pzt.pl) daje dostęp do ITF Academy, gdzie także znajdziecie prezentacje obejmujące tematykę naszych kursów.

4. W grudniu odbędą się cztery dwugodzinne wykłady/spotkania on-line. Zakres tematyczny obejmuje: Wstęp do taktyki i strategii, Metodykę, Biomechanikę i Pracę trenera. Dzięki nim oraz e-learningowi podczas spotkań skupimy się na zagadnieniach praktycznych.

5. Terminy spotkań on line:

  • 12 grudnia, godz.20.00
  • 15 grudnia, godz.20.00
  • 18 grudnia, godz.20.00
  • 21 grudnia, godz.20.00

Pozostałe moduły w zależności od rodzaju kursów, m.in. Psychologia, Trening Sprawnościowy, Metodyka II, Planowanie i Periodyzacja, odbędą się w 2024. Terminy ustalimy wspólnie w taki sposób, aby zakończyły się jeszcze przed wakacjami.

W przypadku zgłoszenia się przez ATT każdy dostanie potwierdzenie oraz numer konta do wpłaty wpisowego.

Ceny kursów:

  • TSW/TSP: 5100 PLN
  • Coach (High Performance): 6100  PLN (warunkiem jest zebranie 16 uczestników).
Wpisowe: 1200 PLN podczas rejestracji. Pozostałą kwotę będzie można uregulować w ratach do czasu zakończenia kursu.
Konto do wpłat:
Akademia Trenerów Tenisa
09 1030 0019 0109 8503 0006 8496
Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Adres banku: ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa

W przypadku pytań prosimy się kontaktować przez what’s app +48 603 878 454 lub mailem piotr.unierzyski@akademiatt.pl albo biuro@akademiatt.pl