Akademia Trenerów Tenisa

Akademia Trenerów Tenisa kształci trenerów i instruktorów zapewniając najwyższe standardy nauczania zgodne z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF).

Twórcą ATT jest dr Piotr Unierzyski – jedyny w Polsce Ekspert ITF i Komitetu Olimpijskiego z ponad 25-letnim stażem i doświadczeniem zawodowym zdobytym w różnych częściach świata.

Nasza kadra wykładowców to nie tylko doświadczeni trenerzy z licencją Eksperta lub Mistrza, ale i metodycy, autorzy publikacji naukowych oraz książek. Wszyscy posiadają uprawnienia wykładowców PZT, którzy corocznie biorą udział w kilkunastu szkoleniach i konferencjach.

Stosowane przez nas najnowsze programy metodyczne ITF mają na celu opanowanie przez trenerów i instruktorów konkretnych kompetencji przydatnych w pracy nie tylko z określoną grupą wiekową, ale także kompetencji uwzględniających zróżnicowany poziom umiejętności przyszłych zawodników. Programy te są przez nas systematycznie modernizowane i dostosowywane do programów szkolenia trenerów wszystkich czołowych federacji.

Zdecydowana większość trenerów kadr PZT oraz czołowych zawodników to nasi absolwenci, którzy pracują nie tylko w Polsce, ale na całym świecie dzięki ITF Recognition of Coach Education System.

„Do wszystkich uczestników organizowanych przez nas kursów podchodzimy indywidualnie biorąc pod uwagę również ich kompetencje wyniesione z innych dziedzin życia, które mogą mieć istotny wpływ na planowanie dalszego przebiegu kariery trenerskiej. Jako jedyni oferujemy program wsparcia absolwentów poprzez pośrednictwo zawodowe, kontrakty sprzętowe oraz staże w klubach i szkołach tenisa ziemnego.”

Twórca ATT, dr Piotr Unierzyski

Akademia Trenerów Tenisa (ATT) zawarła umowę na prowadzenie szkoleń dla Polskiego Związku Tenisowego (PZT) zgodnie z którą formalne zapisy na kursy trenerskie muszą być zgłoszone poprzez stronę: http://trenerzy.pzt.pl/14/Course.aspx. 

PZT będzie weryfikował i zatwierdzał kandydatów pod względem spełnienia przez nich wymagań formalnych. Jednocześnie prosimy aby nadal zgłaszać się na nasze kursy za pomocą formularza znajdującego się na stronie ATT; umożliwi to nam szybszy kontakt z kandydatami i zebranie danych do faktur, które wystawiamy naszym absolwentom).